Hogyan tisztítsuk a mosógépet?

Share

A mosógép tisztításának ismerete egyike azoknak a tisztítási trükköknek, amelyeket talán nem is veszel figyelembe, amíg a mosókonyhából nem jön savanyú szag. A mosógép a baktériumok táptalaja lehet, még akkor is, ha a feladata éppen az ellenkezője.

Gondolj csak bele! A mosógéped keményen dolgozik azért, hogy rendben tartsa a háztartásodat. A mindennapi tárgyak – az izzadt edzőruháktól kezdve az ágyneműkön át a végtelennek tűnő törölközőkig – egy kevésbé tiszta mosógéphez vezethetnek, ha nem tartja karban.

Az emberek még mindig nem tudják, hogy a mosógépeket rendszeresen tisztítani kell. Fontos, hogy rendszeresen tisztítsuk a mosógépet, mert ezek a baktériumok szaporodásának táptalajává válhatnak. „Bármi, ami szappanhab, mosószer, lágyítószer és rostmaradványok, valamint a kemény víz eltömítheti a lefolyót” – teszi hozzá. Ráadásul, ha nem tudod, hogyan kell tisztítani a mosógépet, idővel penészesedés alakulhat ki, ami nemcsak gusztustalan, de a mosókád szagát is okozhatja. A megkérdezett szakértő azt javasolja, hogy rendszeresen tisztítsuk meg a mosógépet, és három-négy havonta végezzünk mélytisztítást.

Megosztjuk a legjobb tisztítási titkokat arról, hogyan lehet mélytisztítani mind az elöltöltős, mind a felültöltős mosógépeket egy fehér ecetből és szódabikarbónából álló barkácsolt tisztítóoldat segítségével. A legjobb rész: A piszkos maradványok letörlése nem tart tovább 30 percnél. Négyhavonta egyszer írd fel ezeket a tisztítási módszereket a teendői közé, és mosógéped ciklusról ciklusra a legjobb állapotban marad. Ráadásul, ha tudod, hogyan kell kitisztítani a szárítószellőzőt, akkor a mosás napja még az is lehet, hogy már alig várod.

Fehérítővel vagy ecettel jobb tisztítani a mosógépet?

A klóros fehérítő és a fehér ecet olyan gyakori tisztítószerek, amelyek bizonyítottan jól kezelik a penész, a penész és a mindennapi szennyeződéseket. A fehér ecet erősen savas, így kiválóan alkalmas a nem kívánt nyálkás felhalmozódások elpusztítására, amelyek nedves környezetben hajlamosak elszaporodni. A fehérítő viszont oxidálószer (ezért lesz tőle a törölköződ ragyogóan fehér). A mosógép tisztításakor a tisztítási megoldás az adott problémától függ. Ha penész vagy penész van, az ecet és a fehérítő egyaránt hatékony, de a fehérítő hatékonyabb. A szagok eltávolítására az ecetet mondanám.

Egyesek azonban a fehér ecetet részesítik előnyben, mert az nem olyan durva, mint a fehérítő. Kivéve persze, ha a mosógépét teljesen elhanyagolták, és most a baktériumok és baktériumok táptalaja, és ön erőteljes tisztítószert szeretne. Ebben az esetben beállíthatja a mosógépet normál mosási ciklusra forró vízzel, és hozzáadhat negyed csésze fehérítőt. Ha mégis fehérítőszerrel dolgozik, ellenőrizze a mosógép kézikönyvét, hogy biztosan kompatibilis-e a mosószerrel.

Mi a legjobb módja a mosógép belsejének tisztítására?

A kezdéshez szükséged lesz néhány hétköznapi háztartási cikkre: egy szórófejes flakonra, desztillált fehér ecetre, szódabikarbónára, egy mikroszálas tisztítókendőre és egy régi fogkefére. Bár ugyanazzal a tisztítószer-listával rendelkezik majd egy elöltöltős és egy felültöltős mosógép esetében, a módszer egy kicsit más.

Az emberek hajlamosak elfelejteni a felül- és elöltöltős gépek lefolyójának fertőtlenítését is. A lefolyó tisztításához először győződjön meg arról, hogy a mosógép ki van kapcsolva. Ezután óvatosan húzza ki a lefolyót a csőből, vagy esetleg a mosógép lefolyója a mosókonyha mosogatójához van csatlakoztatva. Akárhogy is, miután a lefolyót lecsatlakoztatta, helyezze egy üres kádba vagy mosdótálba, és hagyja, hogy a felesleges víz kifolyjon. Ellenőrizze, hogy nem ragadt-e benne valami trutyi. Lehet, hogy lefolyókígyót kell használnia annak eltávolításához. Ezután áztassa a lefolyót ecetbe, hogy eltávolítsa a lefolyónyílást körülvevő penészgombákat. Makacs szennyeződések esetén használjon egy régi fogkefét egy kis szódabikarbónával. A maradékot nedves ruhával törölje le.

Ellenőrizze, hogy a mosógépében van-e szűrő, különösen, ha régebbi modellje van. Ha nem látja rögtön, nézze meg a használati útmutatót, mivel a mosógépszűrők több helyen is lehetnek, például a lefolyócső végén, a dob pereme mentén, a keverőfedél alatt, vagy akár a mosógép külső oldalán egy kis nyíláson belül. A szűrő úgy nézhet ki, mint egy háló vagy valami más, apró lyukakkal, amelyek felfogják a szöszöket.

Hogyan kell tisztítani egy elöltöltős mosógépet?

Egy szupergyors mosógép-frissítéshez, amely kevesebb mint 30 percet vesz igénybe, adjon fehér ecetet egy szórófejes flakonba, és permetezze be a dob belsejét. Törölje át a mosógép dobját körös-körül mikroszálas ruhával, egyetlen felületet sem hagyva érintetlenül. Ezután törölje le a gumitömítéseket – más néven az ajtó körüli tömítéseket. Ahogy körbetörli őket, valószínűleg koszt, penészt, szöszöket, sőt még szőrszálakat is talál.

Az elülső töltő rendszeres tisztításához fehér mikroszálas ruhával és közönséges mosogatószerrel kevert fehérítőszerrel tisztíthatja meg, különösen a gumitömítés körül. „Állítsuk a mosógépet a legmagasabb víz- és hőmérséklet-beállításra, és futtassunk le egy teljes mosási ciklust egy csésze fehér ecettel és körülbelül öt csepp levendula illóolajjal” – javasolja a szakértő. Amikor az elöltöltős mosógép negyedévente esedékes mélytisztítására kerül sor, kövesse ugyanezt az eljárást, de ezúttal az ecet és az illóolaj helyett használjon két csésze mosószódát és két csésze bóraxot. Hagyja állni egy órán át, majd futtasson le egy teljes mosási ciklust. „Ez alatt az egy óra alatt a mosószóda és a bórax eléggé felpuhítja az ásványi anyagokat és a maradékokat ahhoz, hogy a lefolyót és a mosógép dobját mélytisztítsa” – mondja a szakértő.

Hogyan kell tisztítani a felültöltős mosógépet?

Állítsa a mosógépet a legmagasabb és legforróbb vízbeállításra. Adjon hozzá négy csésze fehér ecetet, és indítsa el a mosási ciklust. Miután a mosógép megtelt és alig indult be, állítsa le, és hagyja, hogy a víz és a fehér ecet egy órán át áztassa a dobot. Amikor az első öblítési ciklus véget ért, öntsön bele egy csésze szódabikarbónát, és kapcsolja vissza a felsőtöltős mosógépet egy újabb erőteljes ciklusra a legforróbb beállításokkal. Ha ez megtörtént, hagyja nyitva a tetejét, hogy a levegőn megszáradjon.

Mit futtassak át a mosógépemen a tisztításhoz?

Miután végzett az elöltöltős mosógép belső részének letörlésével, futtassa át rajta a desztillált fehér ecetet. Mérjen ki két csésze desztillált fehér ecetet, és öntse közvetlenül a mosógép folyékony mosószer adagolójába. Állítsa elöltöltős mosógépét a leghosszabb ciklusra a legforróbb vízzel. Amikor a ciklus befejeződött, szórjon fél csésze szódabikarbónát közvetlenül a mosógép dobjába, és futtassa a mosógépet ugyanazokon a beállításokon (legmagasabb és legforróbb). Felsőtöltős mosógép esetén a fehér ecettel végzett forró beállítású ciklus is megteszi a hatását.

A szappanlerakódás megelőzése érdekében Gazzo szívesen használ környezetbarát termékeket, például fehér ecetet a vízlágyító helyett. „Az ecet nem hagy szappan- vagy zsírmaradványokat a dobokon vagy a lefolyón” – mondja.

Hogyan tisztítsam ki a büdös mosógépet?

A mosógépszagtól úgy lehet a leggyorsabban megszabadulni, ha a felületeket és minden olyan területet kezelünk, ahol a víz összegyűlhet, és így vendégszerető környezetet teremthet a penész, a penész és a baktériumok számára. Permetezzen fehér ecetet egy nedves ruhára, és futtassa végig vele a felültöltős mosógép tetején és alján, a mosógép oldalain és elején, amíg a készülék minden négyzetcentiméterét meg nem érinti. Ezután egy régi fogkefével jusson be a mosógép mosószer- és lágyítószer-adagolójának piszkos zugaiba.

Az elöltöltős gépből származó szagok eltüntetéséhez szappanos vízzel vagy általános tisztítószerrel alaposan tisztítsa ki a maradékot az ajtó körüli gumitömítésből. Ezután fújjon fehér ecetet egy mikroszálas kendőre, és tisztítsa meg az ajtó külső és belső oldalát, amíg az ragyogni nem kezd. Ügyeljen arra, hogy a gép teljes elülső részét, beleértve a gombokat és a kezelőpanelt is, ahol a kemény víz látható lehet. Mindig hagyja nyitva a fedelet, hogy a gép megszáradhasson a levegőn. Jó gyakorlat, ha van a közelben egy mikroszálas kendő, és minden betöltés után törölje le az ajtó környékét.

Ha különösen büdös mosógépe van, még akkor is, ha évente többször mélytisztít, végezzen havonta egy tisztítást az Affresh (az Amazonon kapható) mosószerrel. Az Affresh egy lassan oldódó tabletta, amely oxigénalapú fehérítőszerből és nátrium-karbonátból áll. Használatához válassza a kádtisztítási ciklust – vagy a normál ciklust, ha a mosógépében nincs beépített tisztítási ciklus -, és ruhák nélkül dobjon be egy Affresh tablettát. A ciklus lefutása közben az Affresh felhabzik, és bejut minden zugba, rést és résbe, mielőtt kiöblíti.

Az általános mosógép-karbantartáshoz tudnia kell, hogy nem kell több mosószert adagolnia, ha a szennyes különösen szennyezett. Az extra mosószer hozzáadása többet árt, mint használ, mivel valójában szappanmaradványokat hagyhat a ruhákon, és feleslegesen megviseli a mosógépet. A mosógép használati utasításából megtudhatja, hogy mennyi mosószert kell használni. Manapság a koncentrált folyékony mosószerekhez töredéke szükséges annak, amit a mosószeradagolóba szokott tenni. Ha extra tisztává szeretné tenni a piszkos ruhákat és törölközőket, extra mosószer hozzáadása helyett használja a fertőtlenítő ciklust. A fertőtlenítő ciklus a ruhákat a legforróbb vízben mossa ki egy hosszabb ciklusban, amelyet a baktériumok elpusztítására terveztek.

FORRÁS: architecturaldigest.com

Lilla

A tudósítás és a feltételezés két különböző dolog, és ha az utóbbit belekevered az előbbibe, akkor az már - ébresztő! - nem hír, csak vélemény. (Mira Grant)

Ez is érdekelhet...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük