Ezért érdemes külső motoros páraelszívót választani

Share

Sokan olyan lakásban vagy házban élnek, ahol a nappali és a konyha egy térben van, így gondot okozhat a készülékek hangja. Mindegy, hogy a hűtőszekrényről, a mikrohullámú sütőről, a vízforralóról, esetleg a páraelszívóról van szó, senki sem örül egy hangos eszköznek. Erre nyújt remek megoldást a külső ventilátorral felszerelt páraelszívó, amely szinte alig bocsájt ki zajt főzés közben.

Az alábbiakban arról lesz szó részletesebben, hogy miért érdemes külső motoros berendezést felszereltetni a konyhába.

Miért jó egy páraelszívó?

Az onlineMárkaboltok prémium páraelszívói esetében a külső motoros változatoknál a motor nem közvetlenül a gépben van elhelyezve, hanem egy külön egységként működik. Ezt a falra, de akár a tetőre is fel lehet szerelni. Mivel tehát a motor nem a készülékbe van integrálva, így távol kerül a konyhától, működés közben nem ad ki zavaró hangokat, maximum a levegő áramlását hallhatjuk.

Ezeknek a típusoknak az előnye, hogy a zaj megszűnik, de a légáramlási teljesítménye így is kiváló marad. Nemcsak zajtalanok, hanem jóval erősebbek is, hiszen a külső motor minden esetben erősebb lehet, tehát több levegőt, zsírgőzt, valamint szagot képesek elszívni, mint a hagyományos modellek.

Milyen típusai léteznek?

Manapság többféle konfigurációban érhetőek el a külső motoros páraelszívók. Az egyik csoportot a külső falra helyezhető motorral ellátott kivitelek alkotják, amelyek esetében külső falra szükséges telepíteni a motort. A másik megoldás a csőközbe építhető külső motor, ahol két légtechnikai cső közé kell építeni a motort. Végül, de nem utolsósorban tetőre szerelhető motor is elérhető, ahol a nevéből adódóan a kiegészítő a tetőn kap helyet.

Mire figyeljünk a beépítés során?

Mindenekelőtt nagyon fontos, hogy a felszerelés kapcsán ügyeljünk a gyártó által megadott lépésekre, főleg, ami a légcsatorna méretére és típusára vonatkozik. Amennyiben tehát a páraelszívót a megadottnál kisebb csatornához szereljük, akkor az akár teljesítményvesztéshez is vezethet. Emellett gyakori gondot jelentenek ilyenkor a túlmelegedési problémák, amit a mechanikai meghibásodás okozhat.

A nagyobb teljesítménnyel rendelkező készülékekhez merev csővezetéket kell beszerezni. Ennek az oka, hogy a flexibilis csatornák bordázott falakkal rendelkeznek, amelyek könnyen turbulenciát okozhatnak. Ilyenkor a sima áramlás helyett a már említett légáramlás véletlenszerű, ez pedig további problémákat, akár teljesítménycsökkenést is okozhat.

Mit tegyünk a levegő kivezetésével?

A páraelszívó felszerelésének egyik leggyakoribb hibája, hogy a légcsatornát zárt térben, akár tetőtérben helyezik el. A páraelszívó ilyenkor nem is biztos, hogy működik, ha mégis, akkor azt nem megfelelően teszi, hiszen ilyenkor a zárt térben ellennyomás keletkezik. Nem számít tehát, hogy mekkora a belső tér, a levegő nem kerül összenyomásra. Amennyiben a konyhából a meleg és a nedves levegő a padlástérbe kerül, az könnyen penészesedést okozhat.

Kriszti

Amit látsz, az a hír, amit tudsz, az a háttér, amit érzel, az a vélemény. (Lester Markel)

Ez is érdekelhet...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük