A fizikai fényvédők BB krémként is alkalmazhatók

Share

Rengeteg tévhit kering az ásványi pigmentet tartalmazó fényvédőkkel kapcsolatban, holott ezek jelentik a legjobb és legbiztonságosabb megoldást a napsugárzással szembeni védelem terén. Alábbi cikkünkben eloszlatunk néhány tévhitet, illetve kitérünk arra is, hogy milyen előnyei vannak a fizikai fényvédő kozmetikumoknak.

A BIOLA Webshop fényvédői között érdemes keresgélnünk, ahol ugyanakkor napozás utáni kozmetikumok is elérhetők, így gondoskodhatunk kültakarónkról a kiadós napfürdőzést követően is.

Lássuk a tévhiteket!

Az egyik gyakori tévhit, hogy a fizikai fényvédők nem nyújtanak megfelelő védelmet. Ennek tisztázására először nézzük meg a működési elvüket. A bennük található ásványi pigmentek képesek azonnal kifejteni hatásukat, azaz visszaverik az UVA/UVB-sugárzást. Tehát nem szívódnak fel bőrünkbe, hanem tulajdonképpen védőrétegként, “tükörként” óvják kültakarónkat. 

Teljes körű védelmet biztosítanak, ugyanakkor a BIOLA kozmetikumok hatékonyságát és megbízhatóságát bőrgyógyászati tesztek is alátámasztják. 

A következő tévhit, miszerint az ásványi pigmentes fényvédők egyből lemosódnak, amint vízbe megyünk. A BIOLA vízlepergető termékei úszást követően is 1-2 órán át védelmet nyújtanak, természetesen ezt követően érdemes megismételni az alkalmazást. 

A fizikai fényvédők előnyei

Nem okoznak irritációt, ugyanakkor a BIOLA biodinamikus termékében megtalálható cink-oxid kedvezően befolyásolja a gyulladt, pattanásos bőrt, ezenfelül BB krémként, alapozóként is bevethetjük. Így korrigálhatók a bőrhibák, a színegyenetlenségek. Ez a színezett kozmetikumoknál a fekete málnalé, céklalé, vas-oxid összetevőknek köszönhető. 

Hasznos tipp a használatuk kapcsán: érdemes nedves bőrön alkalmazni őket, azaz megnedvesített vagy bekrémezett felületre vigyük fel a fizikai fényvédőket, és ne száraz bőrre!

Van-e árnyoldaluk?

Mint mindennek, természetesen az ásványi pigmentes kozmetikumoknak is van néhány hátránya: az egyik, hogy SPF15-ös érték felett fehér púderes nyomot hagynak maguk után, ami persze egyszerűen orvosolható. Gyakran világosabb és sötétebb bőrre is lehet megfelelőt venni.

A másik árnyoldal pedig, hogy időnként meg kell ismételni a felkenést! Mivel nem beszélhetünk teljes vízállóságról, így tanácsos néhány óránként pótolni a szükséges mennyiséget. 

Hogyan igazodjunk el a faktorszámok útvesztőjében?

Ez a szám arra utal, hogy adott termék alkalmazásával mennyire növekszik meg az az időtartam, amelyet a napon tölthetünk leégés kockázata nélkül. Extrém fehér bőr esetén 8-10, naphoz szokottnál 20-30 percig képes önvédelemre a bőr a napsugárzással szemben. 

Rendkívül magas UV-index esetében, például 6 feletti értéknél, bio fényvédővel is legfeljebb negyed-fél órát tartózkodjunk a napon. Főként a déli órákban legyünk óvatosak! Gyerekeknek pedig mindig válasszunk magas faktorszámú kozmetikumot, 30 vagy 50 SPF számút és a déli órákban félárnyékban legyenek!

Lilla

A tudósítás és a feltételezés két különböző dolog, és ha az utóbbit belekevered az előbbibe, akkor az már - ébresztő! - nem hír, csak vélemény. (Mira Grant)

Ez is érdekelhet...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük